Nogometaši Slaven Belupa u 18. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali veliku pobjedu protiv Rijeke. Na Rujevici su slavili s visokih 2:4, a golove za našu momčad postigli su Štrkalj, Mioč, Caimacov i Hoxha.

Trener Roy Ferenčina nije mogao računati na kartonirane Božića i Martinagu, a po prvi puta je u početnom sastavu krenuo Bujar Pllana.

Rijeka je u susret ušla s velikom prilikom koju je imao Fruk, no njegov pokušaj u trećoj minuti iz odlične situacije otišao je tik pokraj vratnice. Igralo se izjednačeno u nastavku susreta, praktički sve do sudačke nadoknade kada je Hoxha prošao po lijevom krilu, pronašao Mioča koji prosljeđuje loptu do Štrkalja, a napadač Slaven Belupa mirno s 10 metara posprema loptu u mrežu za 0:1.

U nastavku susreta Rijeka je zaprijetila opasno dva puta, ali Sušak je odlično branio i ‘zaključao’ svoj gol. Kaznila je naša momčad domaćina u 70. minuti kada je Štrkalj uzvratio uslugu Mioču i izbacio ga u situaciju jedan na jedan s Labrovićem. Naš današnji kapetan bio je smiren i hladan i lobom svladao golmana Rijeke za 0:2. Sedam minuta kasnije – 0:3. Caimacov je lijepo pogodio drugi kut Labrovića za novo povećanje vodstva. Rijeka je smanjila na 1:3 u 78. preko Ivanovića. Točku na i o pitanju pobjednika, novim lobom, postavio je Hoxha u 86. mimuti kada je zabio za 1:4. Rijeka je uspjela smanjiti preko Obregona na 2:4 u 89. minuti.

U idućem kolu, posljednjem u jesenskom dijelu sezone, Slaven Belupo gostuje kod Osijeka. Utakmica će se igrati u nedjelju s početkom u 14:30.

10.12.2023. – 18. kolo SuperSport HNL

Rujevica – Rijeka

NK Rijeka – NK Slaven Belupo 2:4 (0:1)

NK RIJEKA: Labrović – Veiga (od 65. Obregon), Mitrović (od 79. Galešić), Dilaver, Čabraja (od 57. Radeljić) – Hodža, Banda (od 57. Petrović) – Pjaca (od 65. Grgić), Fruk, Pašalić – Ivanović. Trener: Željko Sopić.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Pllana (od 67. Bosec), Međimorec, Boras, Štefulj – Agbekpornu, Mioč, Lepinjica – Liber (od 60. Caimacov), Štrkalj (od 90. Hlevnjak), Hoxha (od 90. Šakota). Trener: Roy Ferenčina.

Suci: Duje Strukan, Bojan Zobenica, Ivan Starčević i Dario Kulušić.

VAR: Igor Pajač, AVAR: Alen Jakšić.

Strijelci: 0:1 Štrkalj 45+2′, 0:2 Mioč 70′, 0:3 Caimacov 77′, 1:3 Ivanović 78′, 1:4 Hoxha 86′, 2:4 Obregon 89′

Žuti karton: Dilaver 90′ (Rijeka); Sušak 37′, Pllama 61′, Lepinjica 73′, Agbekpornu 79′, Šakota 90′ (Slaven Belupo)