Nogometaši Slaven Belupa ispali su iz SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa porazom u Zagrebu od Rudeša. Rezultat utakmice bio je 3:1, a jedini strijelac za našu momčad bio je Cascini.
U prvom poluvremenu vidjeli smo po pogodak na svakoj strani. Rudeš je poveo preko Pešića u 13. minuti, a šest minuta kasnije lijepim je pogotkom izjednačio Cascini. Naš je veznjak snažno pucao s osam metara nakon centaršuta Martinage i loptu zakucao pod gredu za 1:1. Do kraja poluvremena nismo vidjeli golove, iako su obje momčadi imale svoje prilike.
U nastavku susreta domaćin je osigurao 1/4 finala Kupa s dva pogotka. U 57. minuti Pavković je zabio za 2:1 glavom nakon jednog kornera, a u 79. je Srbljinović pogodio našu mrežu sa svoje polovice igrališta.
Slaven Belupo okreće se prvenstvenim obavezama. U nedjelju od 17 sati gostuje na Aldo Drosini kod Istre 1961.
31.10.2023. – 1/8 finala SuperSport HNK
SC Rudeš, Zagreb
NK Rudeš – NK Slaven Belupo 3:1 (1:1)
NK RUDEŠ: Kralj – Campos, Pavlović, Pavković, Tomečak – Srbljinović, Bašić (od 74. Vidović) – Vukmanović (od 68. Pasariček), Petković (od 68. Topić), Pešić – Kovačević (od 74. Matić). Trener: Toni Golem.
NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Božić (od 65. Račić), Boras, Martinaga – Mioč, Lepinjica (od 65. Agbekpornu), Claudemir (od 65. Mioč)– Hoxha, Kamberi (od 80. Ortiz), Šakota (od 65. Nongoh). Trener: Roy Ferenčina.
Suci: Patrik Kolarić, Luka Pajić, Željko Bučar, Patrik Pavlešić
Strijelci: 1:0 Pešić 13′, 1:1 Cascini 19′, 2:1 Pavković 57′, 3:1 Srbljinović 78′
Žuti karton: Srbljinović 20′, Kovačević 64′ (Rudeš); Boras 8′, Cascini 84′, Bosec 90′ (Slaven Belupo)