Nogometaši Slaven Belupa u 12. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige remizirali na gostovanju kod Rudeša. Rezultat u Kranjčevićevoj bio je 0:0.

Trener Roy Ferenčina, u odnosu na slavlje protiv Varaždina, napravio je jednu promjenu u početnom sastavu. Od prve minute je krenuo Lepinjica umjesto kartoniranog Libera.

Naša je momčad bila bolji takmac u prvih 45 minuta, a prava je šteta što nije postigla barem jedan pogodak iz nekoliko velikih prilika. Već u šestoj minuti Štrkalj je pucao iskosa s lijeve strane, no pokraj gola. U 21. je Mioč imao prvi veliki zicer. S pet metara, neometan, gađa ravno u Markovića. Šest minuta kasnije Hoxha je oči u oči s golmanom Rudeša, ali opet Marković spašava svoja vrata vrhunskom reakcijom. Do kraja poluvremena još je jednom Štrkalj opasno zaprijetio glavom. ‘Jedinica’ Rudeša bila je nesavladiva.

Odmah na startu drugog poluvremena nova ogromna prilika. Mioč je savršeno pronašao Štrkalja koji ne uspijeva savladati Markovića u novoj situaciji jedan na jedan. Iako je naša momčad pokušala doći do sva tri boda, rezultat se nije mijenjao s početnih 0:0.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici biti domaćin Hajduku. Utakmica će se igrati u petak s početkom u 18 sati.