Nogometaši Slaven Belupa u 26. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali poraz od Dinama. Na Maksimiru je rezultat bio 5:2, a pogotke za našu momčad postigli su Lepinjica i Šakota.

Trener Roy Ferenčina nije mogao računati na kartonirane Mioča i Boseca, dok su susret s Dinamom propustili Božić i Međimorec zbog ozljeda.

Dobro je ušao Slaven Belupo u utakmicu, no Dinamo je poveo iz prvog udarca po golu. Halilović je u 7. minuti zabio za 1:0. Pokušao je odgovoriti Nongoh izvana, no otišla je lopta tik pokraj vratnice. U 18. minuti Vidović je zabio za 2:0. Nije se dugo čekalo na odgovor naše momčadi. Četiri minute kasnije Štrkalj je lijepo ostavio loptu Lepinjici koji iskosa s lijeve strane milimetarski precizno gađa drugi kut za 2:1. Do kraja poluvremena naša je momčad opasno prijetila preko Murića i Šakote, no nije uspjela doći do izjednačenja. Gol Štrkalja glavom u 29. minuti poništen je zbog zaleđa.

Naša se momčad u igru potpuno vratila u 59. minuti. Šakota je iskoristio pogrešku domaćina i pod gredu s 10-ak metara zakucao loptu za 2:2. U novo vodstvo Dinamo je stigao 11 minuta kasnije kada je Kulenović za 3:2 realizirao kazneni udarac. Konačnih 5:2 postavio je Baturina golovima u 82. minuti i sudačkoj nadoknadi susreta.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Rijeku. Ta će se utakmica igrati u subotu s početkom u 15 sati.

10.3.2024. – 26. kolo SuperSport HNL

Maksimir, Zagreb

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 5:2 (2:1)

GNK DINAMO: Nevistić – Gabirel, Živković, Teophil, Perković – Mišić, Halilović (od 61. Baturina) – Kaneko (od 61. Špikić), Brodić (od 46. Sučić), Vidović (od 61. Hoxha) – Kulenović. Trener: Sergej Jakirović.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Krušelj, Boras, Pllana, Štefulj – Agbekpornu, Lepinjica (od 86. Liber), Murić (od 77. Caimacov) – Šakota (od 89. Jagušić), Štrkalj (od 86. Mrdaković), Nongoh (od 77. Šuto). Trener: Roy Ferenčina.

Suci: Patrik Kolarić, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj i Marino Majstorović.

VAR: Ivan Bebek, AVAR: Luka Pajić.

Strijelci: 1:0 Halilović 7′, 2:0 Vidović 18′, 2:1 Lepinjica 22′, 2:2 Šakota 59′, 3:2 Kulenović 70′, 4:2 Baturina 82′, 5:2 Baturina 90+3′

Žuti karton: Perković 90+5′ (Dinamo); Lepinjica 29′, Nongoh 74′ (Slaven Belupo)