Nogometaši Slaven Belupa u 25. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali poraz od Lokomotive. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 2:3.

Trener Roy Ferenčina nije mogao računati na kartoniranog Lepinjicu te Božića koji je u procesu rehabilitacije. Na teren je od prve minute poslao Suška na golu te Pllanu, Borasa, Međimorca i Boseca u zadnjoj liniji. Veznu liniju činili su Agbekpornu, Liber i Mioč, dok su tercet u napadu bili Murić, Štrkalj i Šakota. Valja istaknuti da su priliku s klupe, između ostalih, čekali naš junior Adriano Jagušić i kadeti Teo Kolar, Andro Sokač i Patrik Marić.

Poluvrijeme za zaborav odigrala je naša momčad. Lokomotiva je nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti. Čop je već u 5. minuti zabio za 0:1, dok si je u 21. Međimorec sam zatresao mrežu za 0:2.

Već na startu drugog dijela Slaven Belupo je smanjio rezultat. Jagušić je centrirao, a Štrkalj s tri metra pogodio za 1:2 u 47. minuti. Naša momčad se u susret u potpunosti vratila u 65. minuti. Murić je centrirao iz kornera, a Pllana glavom zakucao za 2:2. Gosti su u novo vodstvo stigli preko Čopa u 74. minuti. Napadač Lokomotive realizirao je kazneni udarac.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Dinama u Zagrebu. Utakmica na Maksimiru igrat će se u nedjelju s početkom u 17:30.

2.3.2024. – 25. kolo SuperSport HNL

Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 2:3 (0:2)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Pllana, Boras (od 32. Jagušić), Međimorec, Bosec – Agbekpornu (od 32. Jagušić), Mioč, Liber (od 90. Hlevnjak) – Murić (od 80. Šuto), Štrkalj, Šakota (od 46. Nongoh). Trener: Roy Ferenčina.

NK LOKOMOTIVA: Šubarić – Bartolec, Kalaica, Matić (od 75. Žilinski), Leovac- Marić, Fetai (od 75. Bošković), Mudražija – Canjuga (od 61. Kastrati), Čop, Goričan. Trener: Silvijo Čabraja.

Suci: Patrik Kolarić, Luka Pajić, Željko Bučar, Marino Majstorović

VAR: Ivan Bebek, AVAR: Jerko Crnčić

Strijelci: 0:1 Čop 5′, 0:2 Međimorec a.g. 21′, 1:2 Štrkalj 47′, 2:2 Pllana 64′, 2:3 Čop 74′

Žuti karton: Agbekpornu 11′, Međimorec 20′, Bosec 70′, Pllana 71′, Mioč 72′ (Slaven Belupo); Canjuga 36′, Čop 89′, Šubarić 90′, Kalaica 90′ (Lokomotiva)