U 10. kolu SuperSport HNL-a, koje ujedno označava i početak drugog od četiri kruga prvenstva, nogometaši Slaven Belupa ugostili su Hajduk. U utakmici u kojoj su pogoci padali u prvom poluvremenu i pred punom tribinom koprivničkog Apaša gosti iz Splita slavili su 0:2.

Naši nogometaši bolje su otvorili utakmicu i u prvih 15 minuta poništena su im čak dva gola zbog zaleđa. Prvi je zabio Caimacov u 13. minuti, no asistent Dolček bio je u nedozvoljenoj poziciji, a onda je dvije minute kasnije mrežu gostiju tresao i Nestorovski glavom. Pogodak se proslavio i na travnjaku i na tribini, no javili su se opet iz VAR sobe, jer je upravo Nestorovski u začetku akcije bio u minimalnom zaleđu. Šteta, bio bi to idealni ulazak u utakmicu.

Slavenaši su i u ostatku poluvremena bili bolji rival, a onda je Hajduk sretno i spretno poveo u 38. minuti. Rakitić je izveo slobodan udarac, a u gužvi i duelu s Uremovićem Božić je skrenuo loptu i svladao Sušaka. Do kraja poluvremena gosti su zabili i drugi, ovaj put preko Biuka, a taj pogodak izazvao je puno kontroverze, jer prethodio mu je kikboks udarac Dialla nogom u glavu Boseca. Pomalo čudno, Čulina nije išao ni pogledati snimku već je nakon nekoliko minuta pauze rukom samo pokazao na centar.

U drugi dio utakmice Kovačević je krenuo s izmjenom. Umjesto Boseca ušao je Murić, što znači da se Grgić vratio na poziciju desnog beka. Uskoro su Jagušić i Martinović ušli umjesto Caimacova i Dolčeka no pogodaka, ali ni velikih prilika više nije bilo. Tako je Hajduk četvrti put zaredom odnio puni plijen iz Podravine, dok se naši nogometaši okreću susretu protiv Šibenika, koji se igra u Koprivnici u petak u 18 sati.

SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić, Kovačić, Bosec (od 46. Murić), Lučić, Ćubelić (od 87. Šakota), Liber (od 79. Jelić Balta), Caimacov (od 62. Jagušić), Grgić, Dolček (od 62. Martinović), Nestorovski. TRENER: M. Kovačević
HAJDUK: Lučić, Uremović, Šarlija (od 70. Elez), Diallo (od 77. Durdov), Hrgović, Rakitić, Krovinović, Kalik (od 70. Pukštas), Biuk (od 70. Melnjak), Dajaku (od 56. Sanyang), Livaja. TRENER: G. Gattuso
KOPRIVNICA – Stadion “Ivan Kušek Apaš”. GLEDATELJA: 3205. SUDAC: A. Čulina (Zagreb). POMOĆNI: Mihalj, Pušić, Kolarić. VAR: Jović
STRIJELCI: 0:1 Božić (ag) (38′), 0:2 Biuk (44′)
ŽUTI KARTONI: Nestorovski, Ćubelić (Slaven Belupo); Uremović (Hajduk)