Plivački klub Cerine ovoga je vikenda sudjelovao na Regionalnom prvenstvu Hrvatske, regije 4. U
Koprivnicu su se vratili sa čak 39 medalja, a najviše nas vesele prva mjesta u štafetama i isplivani limiti
za državna prvenstva.
Za Cerine plivali su: Karlo Tratnjak, Tomislav Pobi, Mislav Skvaža, Teo Munić, Domagoj Krapinec, Erik
Petrić, Noa Brckan, Petar Domanovac, Petar Junušić, Erik Štefanec, Marko Ferčec, Niko Car, Borna
Strah, Matej Antolaš, Damjan Podravec, Maks Oblučar Petrović, Petar Pintarić, Katja Koščak, Nika
Đurec, Marija Belčić, Sara Sambolek, Ena Jendrašic, Eva Novak, Franka Bebek, Izabela Brlečić, Mia
Capek, Paula Lovasić, Paula Pavlović, Ana Hren, Jana Hraščanec, Maria Rihtarić, Nora Baran, Bela
Junušić i Zana Mihica.
U kategoriji početnika medalje su osvajali Maria Rihtarić (1. mjesto: 50 slobodno, 200 slobodno, 50
leptir, 100 leđno, 2. mjesto: 50 leđno, 100 prsno, 100 slobodno), Ana Hren (2. mjesto: 50 leptir, 3. mjesto:
100 prsno, 50 prsno), Jana Hraščanec (brončana na 100 leđno), Matej Antolaš ( 1. mjesto 100 prsno, 2.
mjesto 50 prsno) i Borna Strah (2. mjesto na 50 slobodno i 3. na 50 leptir).
U kategoriji mlađih kadeta Erik Petrić i Petar Domanovac bili su osvajači medalja. Petrić je osvojio 1.
mjesto na 200 slobodno, 50 leđno i 100 slobodno, 2. mjesto na 50 slobodno, 50 leptir, 100 leđno, 100
leptir. 3. mjesto osvojio je na 50 leđno, ali u kategorji mlađih juniora. Domanovac Petar je bio prvi na 50
prsno i 100 prsno, 2. u 200 mix i 3. na 100 i 50 leđno.
Od kadeta osvajači medalja bili su Karlo Tratnjak (2. mjesto na 200 leptir, 3. mjesto na 100 leptir i 400 slobodno),
Marija Belić bila je 2. na 400 mješovito 200 prsno, i Teo Munić 3. na 400 slobodno. Naša mlađa juniorka, Katja
Koščak osvojila je 2. mjesto u 200 leptir i 3. mjesto u 50 leptir i 100 leptir.
Najviše se pohvaljuju Marija Belčić, Karlo Tratnjak, Teo Munić, Petar Domanovac i Katja Koščak, koji su na
ovom natjecanju isplivali limite za državno prvenstvo. Također, štafeta početnika osvojila je 1. mjesto u 4×50
mješovito i slobodno, kao i štafeta mlađih kadeta u 4×100 mix. Štafeta mlađih kadeta u 4×100 slobodno bila je
druga. Ovakvi rezultati pokazuju kvalitetan rad trenera i trud plivača na treninzima.
Plivači su pratili treneri Lana Kovač, Matija Rušak, Goran Rihtarić i Martina Gregurek.