KOPRIVA INFO

POČETNA ŽUPANIJSKE VIJESTI >> SPORTPOLITIKAKULTURAGOSPODARSTVODRU┼áTVENI ┼ŻIVOTHRVATSKAOSTALE VIJESTI
Slaven Belupo - Istrom 1961 3 - 3
09.04.2019

Nogometaši Slaven Belupa u 28. kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali su s Istrom 1961 rezultatom 3:3. Pa kišnom i hladnom vremenu golove za našu momčad postigli su Krstanović u prvom te Lima i Vidović u drugom poluvremenu.

Trener Ivica Sertić u današnjem susretu nije mogao računati na ozlijeđene Stipu Bačelić Grgića, Mateja Jelića, Brunu Bogojevića i Matka Zirduma te na kartonirane Vinka Međimorca i Luku Menala. Od prve minute u vrhu napada krenuli su Ivan Krstanović i Mateus Lima.

Susret je prilikom u 6. minuti otvorila gostujuća momčad. Dva puta je tukao Lauk┼żemis, ali je Šarlija u oba navrata odlično blokirao udarce i otklonio opasnost. Odgovorio je opasnim udarcem Puclin tri minute kasnije, ali je vratar Čondrić odbio loptu u korner. Ipak, vratar Istre spasio je svoju momčad tek na minutu jer je baš iz tog udarca iz kuta Šarlija izborio jedanaesterac koji je u 13. minuti za 1:0 realizirao Ivan Krstanović. Isti je igrač zaprijetio i glavom pet minuta kasnije, ali nije bio precizan. U 25. minuti gosti su imali veliku priliku za izjednačenje, no Lauk┼żemis nije bio precizan sa sedam metara. Ono što mu nije tada pošlo za nogom, pošlo mu je dvije minute kasnije kada je zabio za 1:1. U 32. minuti Bongongui je iskosa s desne strane pucao pokraj vratiju, dok smo posljednjoj minuti prvog poluvremena vidjeli dvije velike prilike na obje strane. Rodriguez je promašio iz idealne situacije, a Nowaku je odličan udarac glavom obranio Čondrić.

Prva prilika u nastavku susreta bila je dovoljna da naša momčad stigne u novo vodstvo. Bongongui je osvojio jednu loptu na desno strani i centrirao, a Lima glavom zakuca za 2:1 u 52. minuti. U 65. minuti Delić je izvrsno povukao kontru i uposlio Vidovića koji preciznim udarcem sa 16 metara zabija za 3:1. Primirio je treći pogodak gostujuću ekipu pa su Slavenaši u potpunosti kontrolirali situaciju na terenu. Mogao je isti igrač do svog drugog gola u 88. minuti, ali je sa pet metara, nakon lijepih škarica, poslao loptu preko grede. Istra je smanjila u 90. minuti preko Fuentesa, a za konačnih 3:3 zabio je Mierez iz jedanaesterca u dubokoj sudačkoj nadoknadi.

U idućem kolu naša momčad gostuje kod Gorice, a utakmica će se igrati u nedjelju s početkom u 16:30.

8. travanj 2019. – 28. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 3:3 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Čanađija, Vidović – Puclin (od 89. Dole┼żal), Lima (od 86. Lima), Krstanović, Bongongui (od 72. Dolček). Trener: Ivica Sertić.

NK ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Rodriguez, Rimane, Pavić – Burić (od 69. Maicon), Lončar, Iglesias (od 73. Sane), Regan – Mierez, Lauk┼żemis (od 68. Fuentes). Trener: Igor Cvitanović.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Četvrti sudac: Tino Krečak (Velika Gorica)

Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace)

Kontrolor: Dragutin Poljak (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Krstanović 13′, 1:1 Lauk┼żemis 27′, 2:1 Lima 53′, 3:1 Vidović 65′, 3:2 Fuentes 90′, 3;3 Mierez 90′

┼Żuti karton: Čanađija 27, Vidović 27′, Lima 77′, Šarlija 90′ (Slaven Belupo); Lauk┼żemis 12′, Lončar 80′, Sane 82′, Rimane 86′ (Istra 1961)